Cestovní očkování: Kdy se nechat očkovat?

Pondělí 26. května 2014

Na cestovní očkování je třeba před odletem myslet stejně tak, jako na získání víza nebo na sjednání cestovního pojištění. Tedy s předstihem, kdy je ještě dostatek času jednat.

Přehled povinných a doporučených očkování do všech zemí světa naleznete v našem unikátním přehledu. Kdy se nechat očkovat před cestou do ciziny?

Očkování proti břišnímu tyfu

Břišní tyfus se objevuje převážně v zemích jižní a jihovýchodní Asie, očkování se doporučuje s předstihem alespoň 14 dní.

Očkování proti malárii

Nejvyšší výskyt malárie je v rovníkových oblastech střední a jižní Ameriky, Afriky i Asie. Přenašečem nemoci jsou komáři.

S prevencí proti malárii se v závislosti na zvoleném medikamentu začíná až 3 týdny před příjezdem do země, kde hrozí riziko nakažení.

Žlutá zimnice

Vyskytuje se nejčastěji v oblastech střední Afriky a na severu Jižní Ameriky. Očkovací látku proti žluté zimnici je třeba podat v předstihu alespoň 10 – 12 dnů před vstupem do oblasti, kde hrozí riziko nákazy.

Japonská encefalitida

Japonská encefalitida se navzdory svému názvu v Japonsku nevyskytuje, nejvyšší riziko nákazy je v oblastech jihovýchodní Asie. Očkovací látka se podává v předstihu 10 až 12 dnů.

Na Očkování.cz najdete také aktualizovanou databázi očkovacích center.

Upravit profil

zpět na výpis článků

.